Skip to main content

Platforma raportowania Logowanie

Współpraca z klientem z branży budowlanej – Business English Warszawa, Kraków


Wieloletni klient Advantis to jedna z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Nasza współpraca rozpoczęła się od jednego kursu Business English w Warszawie i z czasem została znacznie poszerzona. Od 2014 roku ze szkoleń z języka angielskiego w różnych lokalizacjach skorzystało już kilkudziesięciu pracowników przedsiębiorstwa. W tym gronie znalazła się przede wszystkim kadra menedżerska.

Aby zminimalizować udział działu HR w organizacji kursów językowych dla firmy, większość działań przed rozpoczęciem szkolenia nowej osoby pozostawało po stronie naszej szkoły. Tę praktykę kontynuowaliśmy także w trakcie przebiegu każdego ze szkoleń. Nasz klient docenił bardzo przejrzysty i prosty sposób rozliczeń, w których wyszczególniamy liczbę godzin szkolenia każdego kursanta w skali miesiąca.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z opisem przykładowych kursów realizowanych dla naszego klienta.

Business English Warszawa, Kraków – kursy indywidualne

W indywidualnym kursie języka angielskiego biznesowego w Warszawie i Krakowie udział wzięło 26 osób. Nasi kursanci podczas szkoleń wykorzystywali renomowane podręczniki: Business Result, Speak Out, a także autorskie materiały przygotowane przez lektorów.

Oprócz słownictwa Business English szkolenie obejmowało elementy słownictwa branżowego. Zaoferowaliśmy naszym kursantom lekcje na różnych poziomach zaawansowania: od A2 do C1. Uczniowie Advantis, w zależności od preferencji, mogli zdecydować się na szkolenie językowe dla firmy w formie stacjonarnej lub on-line.

Jednym z naszych kursantów był Dyrektor HR. Mimo wieloletniego doświadczenia nie był on całkowicie zadowolony ze swoich umiejętności językowych. Podczas szkolenia wiele uwagi poświęciliśmy swobodzie w komunikacji i nauce słownictwa Business English, dlatego kursant z lektorem odgrywali dużą ilość scenek sytuacyjnych. Obrana przez nas taktyka szkolenia szybko przyniosła pozytywne efekty, w postaci usprawnienia zdolności komunikacyjnych ucznia oraz znacznego poszerzenia słownictwa.

Angielski biznesowy – Kraków, Warszawa. Szkolenia grupowe

Dla części pracowników krakowskiego i warszawskiego oddziału przygotowaliśmy grupowe kursy Business English. Utworzyliśmy 7 grup, w których znajdowało się maksymalnie po 4 kursantów. Początkowo pracownicy firmy uczęszczali na kursy językowe w formie stacjonarnej. Wkrótce zostały one zmienione na szkolenia zdalne, które dla naszych uczniów okazały się bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Nowi kursanci reprezentowali różne poziomy znajomości języka angielskiego biznesowego. W związku z tym przed rozpoczęciem szkoleń przeprowadziliśmy staranny audyt językowy i analizę potrzeb, co ułatwiło nam dokonanie podziału zespołu na grupy poziomowe – od A1 do B2. Naszym uczniom zapewniliśmy elastyczność w kwestii pory odbywania szkoleń: część z nich uczestniczyła w nich przed rozpoczęciem pracy, inni zaś – po jej zakończeniu.

Podczas szkoleń Business English w Krakowie i Warszawie wykorzystywano podręcznik Business Results, z którego kursanci mogli uczyć się zarówno ogólnego, jak i biznesowego słownictwa. Ponadto, nasi polscy lektorzy wzbogacili kursy o słownictwo dotyczące stricte branży budowlanej.

Kursy językowe dla firm – francuski indywidualnie

W Advantis oferujemy nie tylko kursy Business English, ale także szkolenia z innych języków europejskich. W przypadku opisywanej współpracy nasza bogata oferta językowa okazała się niezwykle praktyczna. Firma-matka współpracującego z nami przedsiębiorstwa znajduje się bowiem we Francji, dlatego znajomość języka francuskiego była szczególnie istotną wartością dla pracowników średniego i wyższego szczebla.

5 osób wzięło udział w indywidualnym kursie francuskiego, w którego trakcie nasi native speakerzy oraz polscy lektorzy pomagali im poznawać gramatykę, słownictwo biznesowe, branżowe i ogólne. Zajęcia z języka francuskiego odbywały się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i on-line na poziomach od A1 do C1. Nasi kursanci uczestniczyli w lekcjach w trakcie pracy, przed nią lub po niej.

Kursy językowe dla firm. Polski dla obcokrajowców

Z uwagi na francuskie pochodzenie firmy, w  jej warszawskim oddziale nie brakowało pracowników spoza Polski. Nic więc dziwnego, że dla sprawnego funkcjonowania w środowisku pracowniczym, a także w życiu prywatnym niektórzy z nich byli zainteresowani nauką języka polskiego. Taki kurs językowy dla firm również obecny jest w naszej ofercie edukacyjnej.

Dla zainteresowanych osób szkoła Advantis przygotowała indywidualne kursy języka polskiego, podczas których uczniowie mogli nabyć podstawy komunikacji werbalnej, a także poznawać słownictwo potrzebne w small talks i codziennym życiu. W ramach ciekawostki dodamy, że zajęcia obejmowały także elementy kultury polskiej.

Nasze kursy angielskiego biznesowego w Krakowie i Warszawie niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Jeśli chcą Państwo zorganizować podobne szkolenia dla swoich pracowników, zapraszamy do zapisów. Zespół Advantis przygotuje w pełni spersonalizowaną ofertę edukacyjną, dopasowaną do Państwa specyficznych wymagań.