Skip to main content

Platforma raportowania Logowanie

Język niemiecki dla firm on-line – szkolenia dla firmy z branży tworzyw sztucznych


W 2020 roku znana firma działająca w branży tworzyw sztucznych, będąca częścią grupy o zasięgu międzynarodowym, powierzyła nam organizację kursów językowych z niemieckiego, angielskiego oraz niderlandzkiego. Szkolenia dla pracowników oddziałów łódzkiego i wrocławskiego prowadzone były na różnych poziomach zaawansowania, a ich celem było przede wszystkim podniesienie kompetencji komunikacyjnych, przydatnych w codziennej pracy oraz kontaktach z zagranicznymi kontrahentami. Podobne różnorodne zlecenia realizujemy również dla organizacji w Warszawie oraz Krakowie. Język niemiecki dla firm cieszy się popularnością szczególnie w dużych miastach, gdyż to właśnie tam znajdują się korporacje, dla których język ojczysty nie jest wystarczający do realizowania wyznaczonych celów.

W porozumieniu z sekretarką, kadrową i księgową, eksperci Advantis przeprowadzili analizę potrzeb i audyt językowy wśród pracowników zainteresowanych uczestnictwem w kursach. Przetestowanie umiejętności przyszłych uczniów pozwoliło nam sprawnie przydzielić ich do grup o odpowiednich poziomach zaawansowania. Kurs języka niemieckiego dla firm realizowany przez zespół Advantis jest elastyczny zarówno pod względem właściwego dopasowania programu, jak i formy prowadzonych zajęć.

Nasze szkolenia językowe z niemieckiego dla firmy on-line, języka angielskiego oraz niderlandzkiego spotkały się z dużym entuzjazmem ze strony pracowników przedsiębiorstwa. Język niemiecki  dla firm online może być efektywną formą nauki. Sprawdźcie Państwo, jak przebiegały poszczególne kursy i jakie efekty uzyskali nasi uczniowie.

Grupowy kurs z języka niemieckiego on-line

W ramach zbiorowej nauki języka niemieckiego utworzyliśmy 2 grupy, w których znalazło się maksymalnie po 6 osób. Kursanci uczyli się języka na poziomach A1-B1, zgłębiając przede wszystkim tajniki języka ogólnego i biznesowego. Dzięki temu posiedli umiejętności prowadzenia zarówno codziennych konwersacji, jak i rozmów związanych z wykonywaną pracą. Realizowany przez nas kurs języka niemieckiego online może być na bieżąco modyfikowany i dostosowywany do zmieniających się wymagań Klienta.

Prowadzeniem kursu języka niemieckiego on-line zajęli się nasi polscy lektorzy, którzy wykorzystywali podręcznik Menschen. Zdalna forma szkolenia okazała się bardzo komfortowym rozwiązaniem – kursanci mogli brać w nim udział w godzinach pracy. Obecnie, język niemiecki dla firm online to obok języka angielskiego jedna z najchętniej wybieranych opcji m.in. przez firmy z miasta Warszawa oraz Kraków, dla których elastyczność współpracy ma pierwszorzędne znaczenie.

Kursy językowe dla firm z angielskiego – szkolenia grupowe

Bardzo często język niemiecki dla firm idzie w parze z nauką innego języka. Mając do dyspozycji szerokie grono wykwalifikowanych lektorów, zawsze staramy się stanąć na wysokości zadania i proponujemy optymalne warunki współpracy. W opisywanym przypadku, znaczna część pracowników firmy wykazała zainteresowanie nauką języka angielskiego. Chętni zostali podzieleni na 4 maksymalnie 6-osobowe grupy na poziomach od A1 do B2. Również i to szkolenie językowe dla firmy zorganizowaliśmy w formie zdalnej, co pozwoliło pracownikom przedsiębiorstwa na wygodne uczestniczenie w nim z dowolnego miejsca. Nasi kursanci zgodnie zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem będzie udział w zajęciach w godzinach ich pracy.

Szkolenia językowe z angielskiego obejmowały słownictwo ogólne z elementami biznesowymi. Takie połączenie pozwala kursantom na swobodne porozumiewanie się zarówno w środowisku pracowniczym, jak i poza nim. Uczniowie korzystali z podręczników English File; Business Result oraz materiałów własnych.

Indywidualne szkolenia językowe dla firm z niderlandzkiego

Menedżer z łódzkiego oddziału firmy zdecydował się na kurs językowy z języka niderlandzkiego, który w jego przypadku był bardzo istotny ze względu na częste kontakty z północnymi partnerami biznesowymi. Z tego względu, prócz słownictwa ogólnego, uczeń poznawał praktyczne słownictwo biznesowe.

Indywidualne szkolenie prowadzone było zdalnie w godzinach pracy menedżera przez polskiego lektora na poziomie A1. Zdalny tryb lekcji pozwolił naszemu kursantowi na bezproblemowe wpasowanie go w codzienny, napięty grafik.

Kurs niemieckiego on-line – nowa rzeczywistość nauki języka

Okres pandemii COVID-19 diametralnie odmienił realia szkoleń z rozmaitych dziedzin. Ze względów bezpieczeństwa, kursy prowadzone on-line stały się powszechne. Obecnie, mimo możliwości uczestnictwa w szkoleniach stacjonarnych, wielu naszych kursantów wciąż decyduje się na zajęcia zdalne. Kurs języka niemieckiego dla firm realizowany za pośrednictwem rozmaitych platform daje kursantom szersze możliwości m.in. w zakresie miejsca nauki oraz godziny realizacji zajęć. Kurs językowy on-line to elastyczność, wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy.

Kursanci decydujący się na zdalne szkolenia językowe dla firm mogą brać w nich udział z dogodnego miejsca – pracy, domu, parku, samochodu, a nawet hotelu podczas wakacji. Nie muszą tracić czasu i pieniędzy na dojazd do siedziby firmy.

Innym atutem zdalnych szkoleń językowych w Advantis jest bez wątpienia to, że w ich przypadku możemy zaoferować kursantom szeroki wybór spośród naszego grona lektorskiego. Nauczyciel prowadzący zajęcia może znajdować się setki kilometrów od naszego kursanta. Oznacza to, kurs języka niemieckiego online realizowany przez wysokiej klasy lektorów jest na wyciągnięcie ręki praktycznie dla każdego.

Szkolenia z niemieckiego on-line dla firmy z branży tworzyw sztucznych okazało się dla naszych kursantów nie tylko wygodne, ale i bardzo efektywne. Materiał realizowany podczas kursu nie różnił się od tego, który stosujemy w trakcie zajęć stacjonarnych. Dokładnie te same praktyki zastosowaliśmy w przypadku kursów językowych dla firm z niderlandzkiego oraz angielskiego.

Decydując się na współpracę z Advantis, mogą Państwo liczyć na spersonalizowaną ofertę oraz tryb nauki najbardziej komfortowy dla Państwa pracowników. Z nami zorganizują Państwo kursy niemieckiego, angielskiego, francuskiego, niderlandzkiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, a nawet języków pozaeuropejskich: chińskiego czy japońskiego. Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie zapoznamy Cię z przykładowym programem kursu języka niemieckiego dla firm, który możemy zrealizować dla Twojego zespołu.