Platforma raportowania Logowanie

Język niemiecki dla firm on-line – szkolenia dla firmy z branży tworzyw sztucznych


W 2020 roku znana firma działająca w branży tworzyw sztucznych, będąca częścią grupy o zasięgu międzynarodowym, powierzyła nam organizację kursów językowych z niemieckiego, angielskiego oraz niderlandzkiego. Szkolenia dla pracowników oddziałów łódzkiego i wrocławskiego prowadzone były na różnych poziomach zaawansowania, a ich celem było przede wszystkim podniesienie kompetencji komunikacyjnych, przydatnych w codziennej pracy oraz kontaktach z zagranicznymi kontrahentami.

W porozumieniu z sekretarką, kadrową i księgową, eksperci Advantis przeprowadzili analizę potrzeb i audyt językowy wśród pracowników zainteresowanych uczestnictwem w kursach. Przetestowanie umiejętności przyszłych uczniów pozwoliło nam sprawnie przydzielić ich do grup o odpowiednich poziomach zaawansowania.

Nasze szkolenia językowe z niemieckiego dla firmy on-line, języka angielskiego oraz niderlandzkiego spotkały się z dużym entuzjazmem ze strony pracowników przedsiębiorstwa. Sprawdźcie Państwo, jak przebiegały poszczególne kursy i jakie efekty uzyskali nasi uczniowie.

Grupowy kurs z języka niemieckiego on-line

W ramach zbiorowej nauki języka niemieckiego utworzyliśmy 2 grupy, w których znalazło się maksymalnie po 6 osób. Kursanci uczyli się języka na poziomach A1-B1, zgłębiając przede wszystkim tajniki języka ogólnego i biznesowego. Dzięki temu posiedli umiejętności prowadzenia zarówno codziennych konwersacji, jak i rozmów związanych z wykonywaną pracą.

Prowadzeniem kursu języka niemieckiego on-line zajęli się nasi polscy lektorzy, którzy wykorzystywali podręcznik Menschen. Zdalna forma szkolenia okazała się bardzo komfortowym rozwiązaniem – kursanci mogli brać w nim udział w godzinach pracy.

Kursy językowe dla firm z angielskiego – szkolenia grupowe

Znaczna część pracowników firmy wykazała zainteresowanie nauką języka angielskiego. Chętni zostali podzieleni na 4 maksymalnie 6-osobowe grupy na poziomach od A1 do B2. Również i to szkolenie językowe dla firmy zorganizowaliśmy w formie zdalnej, co pozwoliło pracownikom przedsiębiorstwa na wygodne uczestniczenie w nim z dowolnego miejsca. Nasi kursanci zgodnie zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem będzie udział w zajęciach w godzinach ich pracy.

Szkolenia językowe z angielskiego obejmowały słownictwo ogólne z elementami biznesowymi. Takie połączenie pozwala kursantom na swobodne porozumiewanie się zarówno w środowisku pracowniczym, jak i poza nim. Uczniowie korzystali z podręczników English File; Business Result oraz materiałów własnych.

Indywidualne szkolenia językowe dla firm z niderlandzkiego

Menedżer z łódzkiego oddziału firmy zdecydował się na kurs językowy z języka niderlandzkiego, który w jego przypadku był bardzo istotny ze względu na częste kontakty z północnymi partnerami biznesowymi. Z tego względu, prócz słownictwa ogólnego, uczeń poznawał praktyczne słownictwo biznesowe.

Indywidualne szkolenie prowadzone było zdalnie w godzinach pracy menedżera przez polskiego lektora na poziomie A1. Zdalny tryb lekcji pozwolił naszemu kursantowi na bezproblemowe wpasowanie go w codzienny, napięty grafik.

Kurs niemieckiego on-line – nowa rzeczywistość nauki języka

Okres pandemii COVID-19 diametralnie odmienił realia szkoleń z rozmaitych dziedzin. Ze względów bezpieczeństwa, kursy prowadzone on-line stały się powszechne. Obecnie, mimo możliwości uczestnictwa w szkoleniach stacjonarnych, wielu naszych kursantów wciąż decyduje się na zajęcia zdalne. Kurs językowy on-line to bowiem elastyczność, wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy.

Kursanci decydujący się na zdalne szkolenia językowe dla firm mogą brać w nich udział z dogodnego miejsca – pracy, domu, parku, samochodu, a nawet hotelu podczas wakacji. Nie muszą tracić czasu i pieniędzy na dojazd do siedziby firmy.

Innym atutem zdalnych szkoleń językowych w Advantis jest bez wątpienia to, że w ich przypadku możemy zaoferować kursantom szeroki wybór spośród naszego grona lektorskiego. Nauczyciel prowadzący zajęcia może znajdować się setki kilometrów od naszego kursanta.

Szkolenia z niemieckiego on-line dla firmy z branży tworzyw sztucznych okazało się dla naszych kursantów nie tylko wygodne, ale i bardzo efektywne. Materiał realizowany podczas kursu nie różnił się od tego, który stosujemy w trakcie zajęć stacjonarnych. Dokładnie te same praktyki zastosowaliśmy w przypadku kursów językowych dla firm z niderlandzkiego oraz angielskiego.

Decydując się na współpracę z Advantis, mogą Państwo liczyć na spersonalizowaną ofertę oraz tryb nauki najbardziej komfortowy dla Państwa pracowników. Z nami zorganizują Państwo kursy niemieckiego, angielskiego, francuskiego, niderlandzkiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, a nawet języków pozaeuropejskich: chińskiego czy japońskiego.