Skip to main content

Platforma raportowania Logowanie

Język rosyjski dla firm on-line: współpraca z firmą z branży transportowej


W 2017 roku popularna warszawska firma z branży transportowej zwróciła się do nas z prośbą o organizację szkoleń językowych z rosyjskiego. Potrzeba znajomości tego języka, pojawiła się przede wszystkim wśród pracujących w przedsiębiorstwie spedytorów. Nasz klient zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług transportowych na terenie całej Europy.

Ze względu na zmianowy tryb pracy spedytorów, w porozumieniu z Team Leaderem firmy zdecydowaliśmy o przygotowaniu oferty na lekcje rosyjskiego on-line. Taki tryb szkoleń pozwolił każdemu z kursantów na dopasowanie ich do codziennego harmonogramu. Część osób wzięła udział w lekcjach indywidualnych, inne natomiast uczyły się grupowo. Początkowo lekcje rosyjskiego prowadzone były w trybie stacjonarnym w siedzibie klienta – szybko jednak okazało się, że to forma zdalna jest dla naszych kursantów najbardziej komfortowym rozwiązaniem.

Zapraszamy do sprawdzenia, jak przebiegały nasze kursy rosyjskiego on-line.

Język rosyjski dla firm on-line – lekcje grupowe

Dla osób uczestniczących w nauce zbiorowej utworzyliśmy 2 grupy liczące maksymalnie po 5 osób. Zajęcia na poziomach A1 i B1 poprowadził native speaker, który położył nacisk na słownictwo ogólne z elementami języka biznesowego i branżowego. Spedytorzy biorący udział w szkoleniach mieli na celu opanowanie przede wszystkim tych wyrażeń, które ułatwią im komunikację z kontrahentami z branży na wschodzie Europy.

Lektorzy używali materiałów własnych, zaś wygodna forma nauki on-line pozwoliła im dodatkowo wykorzystywać atrakcyjne udogodnienia, takie jak interaktywna tablica, nagrania audio oraz video.

Grupowe zajęcia rosyjskiego dla firmy on-line odbywały się w trakcie pracy kursantów. Ze względu na specyficzny tryb pracy spedytorów, takie rozwiązanie okazało się niezwykle korzystnie. Nasi uczniowie w porozumieniu z native speakerem sami ustalali, w jakich porach najwygodniej jest im uczestniczyć w zajęciach.

Indywidualne kursy rosyjskiego on-line

10 osób wzięło udział w indywidualnych szkoleniach językowych dla firmy na poziomach A1-B1. Podobnie jak w przypadku lekcji grupowych, zostały one poprowadzone przez lektora natywnego. Pracownicy opanowywali słownictwo ogólne oraz branżowe, charakterystyczne dla branży transportowej, korzystając z własnych materiałów dydaktycznych.

Dynamiczny tryb pracy spedytorów doskonale komponował się z ideą prowadzenia szkoleń z rosyjskiego on-line. Nasi uczniowie mogli brać udział w zajęciach przed, po i w trakcie pracy. Każdy z nich mógł ustalić dogodną porę zajęć z naszym lektorem.

Kwestią, która początkowo bardzo frapowała naszych indywidualnych kursantów, była jakość nauki rosyjskiego on-line. Niektórzy z nich zastanawiali się, czy zdalne zajęcia będą równie efektywne, co stacjonarne. Nasi lektorzy szybko rozwiali wszelkie wątpliwości. Lektorzy prowadzący kursy językowe dla firm on-line wykorzystują identyczne materiały dydaktyczne oraz program.

Dlaczego warto uczyć się języka biznesowego i branżowego?

Jako szkoła specjalizująca się w szkoleniach językowych dla firm zauważamy, że nauka słownictwa branżowego i biznesowego przynosi wiele korzyści każdemu z naszych klientów. Znajomość języków zapewnia całkiem nowe możliwości, pozwala przełamywać bariery, a tym samym zwiększa szansę na udaną wymianę biznesową.

Kursy on-line z językabranżowego i biznesowego to przede wszystkim:

  • Zwiększenie komfortu i poczucia swobody w kontaktach międzynarodowych.
  • Zdobywanie nowych rynków zbytu.
  • Szybsza i skuteczniejsza obsługa aktualnych klientów obcojęzycznych.
  • Szansa na zdobycie pozytywnych referencji.
  • Oszczędność pieniędzy (brak konieczności wynajmowania tłumaczy).
  • Samorozwój pracowników i zwiększenie szansy na ich awanse.

Nasza szkoła językowa posiada bogate, ponad 20-letnie doświadczenie. To pozwala nam przygotowywać oferty edukacyjne dopasowane indywidualnie do potrzeb różnorodnych klientów. Nasz zespół zajmie się stworzeniem planu nauki dla Państwa firmy bez względu na to, w jakiej branży oscyluje.

W Advantis mogą Państwo skorzystać z kursów najpopularniejszych języków europejskich, takich jak angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, niderlandzki, a także pozaeuropejskich, takich jak chiński i japoński. Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego i sprecyzowania Państwa potrzeb. Nasz zespół skontaktuje się z Państwem i przedstawi proponowaną ofertę współpracy.