Skip to main content

Platforma raportowania Logowanie

Język włoski dla firm online. Współpraca z klientem z branży finansowej


W styczniu 2022 roku znana firma z Krakowa, będąca elementem międzynarodowej korporacji z branży finansowej, powierzyła naszej szkole organizację kursów językowych z włoskiego. Nasz klient zajmuje się dostarczaniem zintegrowanych usług z zakresu informacji biznesowej i handlowej. Szkolenia z języka włoskiego miały na celu podniesienie kompetencji pracowników i ułatwienie im komunikacji w kontaktach z zagranicznymi kontrahentami. Kurs języka włoskiego online został poprzedzony zbadaniem potrzeb Klienta. Dzięki temu byliśmy w stanie podejmować zagadnienia, które w realny sposób przybliżają współpracującą z nami organizację do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Kursy językowe dla firmy odbywały się w trybie zdalnym, a każdy z kursantów mógł zdecydować sam, w jakich godzinach chce brać udział w szkoleniach. Zespół został podzielony na 4 grupy, wszystkie rozpoczynające naukę włoskiego od podstaw.

Dysponując gronem wysokiej klasy lektorów, zespół Advantis naucza również język włoski dla firm na wyższych poziomach zaawansowania. Nasze propozycje w tym zakresie cieszą się zainteresowaniem zarówno wśród organizacji z miasta Warszawa, jak i miasta Kraków.

Język włoski dla firm online: organizacja kursu

Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom kursów językowych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Nie inaczej było w przypadku omawianej współpracy. Nasza szkoła, w porozumieniu z koordynatorem z działu HR, przygotowała spersonalizowaną ofertę edukacyjną, dotyczącą nauki języka włoskiego dla firmy online. Klient, aby zmotywować pracowników do uczestnictwa  w szkoleniach, ponosił większość kosztów, jednak co miesiąc każdy z kursantów wnosił symboliczną opłatę za zajęcia.

Nasz kurs języka włoskiego online został opracowany z uwzględnieniem potrzeb Klienta. Wykorzystując sprawdzone pomoce dydaktyczne oraz korzystając z pomocy wykwalifikowanych lektorów, byliśmy w stanie zapewnić, że uczestnicy szkoleń będą notować stały progres.

Jak przebiegał kurs? Język włoski dla firm online

W grupowym kursie języka włoskiego online wzięły udział 4 grupy maksymalnie 6-osobowe. Żaden z kursantów nie miał dotychczas styczności z językiem włoskim, dlatego nauka rozpoczęła się od poziomu A1. Uczniowie korzystali z podręczników Nuovo Espresso, Dieci Lezioni. Z doświadczenia wiemy, że odpowiednio dobrane książki pozwalają poznawać język włoski dla firm w przystępny sposób, dlatego często wykorzystujemy je w ramach naszych szkoleń.

Kurs języka włoskiego dla firmy online był prowadzony przez polskojęzycznych lektorów, którzy zaznajomili uczestników z elementami języka ogólnego oraz biznesowego. Dzięki temu pracownicy firmy zdobyli umiejętność porozumiewania się w języku włoskim w sytuacjach codziennych i konwersacjach typu small talk, jak również podstawowych rozmowach zawodowych.

Zdalna forma nauki w przypadku pracowników firmy finansowej okazała się bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nasi kursanci mogli uczyć się zarówno w trakcie, jak i po godzinach pracy, w zależności od osobistych preferencji. Jako że każda z 4 grup realizowała dokładnie ten sam materiał, w razie niemożności uczestnictwa w zajęciach, kursant mógł dołączyć do innej, dowolnej grupy w dogodnym momencie. Innym rozwiązaniem, które sprawdzało się w razie nieobecności kursanta, było nagrywanie zajęć przez lektora i udostępnianie ich w formie pliku video.

Jak uczymy języków obcych w Advantis?

O ile większość osób miała styczność z popularnymi językami europejskimi, takimi jak angielski czy niemiecki, o tyle język włoski wciąż pozostaje odrobinę ekstrawaganckim wyborem. Zapewniamy: nie ma się czego obawiać! Odpowiednie metody dydaktyczne pozwalają opanować go szybko i w bardzo przyjemny sposób.

Kurs języka włoskiego dla firmy finansowej poprowadziliśmy ze szczególnym naciskiem na umiejętności komunikacyjne. W Advantis stawiamy przede wszystkim na ćwiczenia związane ze słuchaniem, konwersacjami i wymową. Nasi lektorzy wykorzystują sprawdzone metody nauczania, takie jak powtarzanie fragmentów nagrań i czytanie na głos. Ponadto, rekomendowaliśmy kursantom korzystanie z materiałów własnych, takich jak książki, filmy i piosenki w języku włoskim. Sięganie do nich doskonale uzupełnia naukę słownictwa. Lektorzy zadbali również o to, aby pracownicy firmy opanowali prawidłowe zasady pisowni i gramatyki.

Język włoski dla firm online: wygodna nauka z dowolnego miejsca

Nasz krakowski klient od samego początku ukierunkowany był na kursy języka włoskiego online. Taka forma nauki cieszy się obecnie wielkim zainteresowaniem, za czym niewątpliwie stoi okres pandemiczny. Dziś, pomimo dostępności kursów stacjonarnych, wciąż wielu naszych klientów decyduje się na naukę zdalną. W czasie pandemii COVID-19 wiele osób odkryło, jakie korzyści niesie ze sobą edukacja online.

Kursy językowe dla firm online to przede wszystkim wygoda i elastyczność. Nasi kursanci mogą uczestniczyć w nich z każdego miejsca – bez względu na to, czy akurat znajdują się w pracy, w domu, w samochodzie czy na wakacjach. Brak konieczności dojazdu na szkolenie to także mniejsze koszty i znaczna oszczędność czasu.

Istotną wartością jest to, że kursantom, którzy wybierają szkolenia językowe online, jesteśmy w stanie zaproponować wielu lektorów polskich i native speakerów, z którymi nasza szkoła współpracuje na terenie całego kraju.

Warto podkreślić, że pod względem merytorycznym, stacjonarna i zdalna nauka w Advantis wcale się nie różnią. Nasi specjaliści w obydwu trybach nauki wykorzystują te same materiały i program nauczania. Uczestnicy kursów zdalnych mogą korzystać z wielu atrakcyjnych udogodnień, takich jak interaktywna tablica, nagrania audio i video. Korzystając z kursu języka włoskiego online można uzyskać takie same efekty nauki jak w przypadku szkoleń stacjonarnych.

Oprócz języka włoskiego dla firm, z nami nauczycie się Państwo wielu innych języków europejskich, takich jak niemiecki, angielski, hiszpański czy francuski. Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego – nasz ekspert skontaktuje się z Państwem i przedstawi idealnie dopasowaną ofertę edukacyjną.