Skip to main content

Platforma raportowania Logowanie

Platforma z Doliny Krzemowej czyli Webex Meetings by CISCO


Webex Meetings to popularna platforma wideokonferencyjna, która umożliwia użytkownikom prowadzenie wirtualnych spotkań, webinarów i rozmów wideo. Historia aplikacji sięga 1995 roku. 12 lat później właściciele sprzedali swoje udziały jednej z największych marek w świecie komunikacji on-line, a platforma przejęta została przez Cisco Systems. Obecnie firma rozwija się na 4 kontynentach. Platforma jest przeznaczona dla zarówno organizacji jak i osób prywatnych, które potrzebują przyjaznego dla użytkownika sposobu zdalnego łączenia się z innymi. Trzy zalety prowadzenia spotkań Webex to zdecydowanie:

  • Łatwość obsługi platformy i elementów technicznych aplikacji. Webex Meetings został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu dla osób o każdym poziomie umiejętności. Platforma posiada prosty i intuicyjny interfejs, który ułatwia rozpoczynanie, dołączanie i zarządzanie spotkaniami.
  • Szerokie opcje integracji platformy z innymi narzędziami, takimi jak kalendarze, poczta elektroniczna i czat, co ułatwia planowanie i dołączanie do spotkań z różnych urządzeń.
  • Rozbudowany system rejestracji i nagrywania. Webex umożliwia zapisywanie chatu w dowolnym momencie spotkania oraz rejestracje wideo i dźwięku w trakcie rozmowy. Chociaż większość platform komunikacji on-line na rynku dysponuje tymi funkcjonalnościami w pewnym zakresie, Webex posiada kompleksowy i łatwy w obsłudze zestaw narzędzi w tym zakresie.

Trzy rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

  • Brak wsparcia technicznego dla użytkowników w języku polskim. Webex Meetings to firma z siedzibą w Kalifornii, która dynamicznie rozwija się na 4 kontynentach. Rozwój wsparcia dla użytkownika z Polski był wielokrotnie zapowiadany, ale w roku 2023 w dalszym ciągu polegać trzeba na wsparciu w języku angielskim (do wyboru także wsparcie techniczne po niemiecku lub hiszpańsku).
  • Brak dostępu do statystyk spotkania w wersji darmowej. Podobnie jak przy innych komunikatorach na rynku, korzystanie w wersji nie wymagającej płacenia przez użytkownika wiąże się z ograniczeniami. Organizator spotkania nie posiada dostępu do statystyk spotkania, nie będzie mógł wygenerować listy obecności czy zweryfikować czas uczestniczenia pojedynczych osób. Wersja darmowa daje jednak dostęp do szeregu innych funkcjonalności pozwala na przeprowadzenie komfortowego spotkania.
  • Ograniczona pojemność uczestników w ramach planów. Organizacja dużego spotkania lub webinarium, może wymagać zakupu planu wyższego poziomu, aby pomieścić więcej uczestników. Może to być ograniczeniem dla niektórych organizacji, które muszą regularnie organizować duże spotkania.

Webex Meetings to wszechstronna platforma wideokonferencyjna, która oferuje wiele korzyści swoim użytkownikom. Dzięki wysokiej jakości obrazu i dźwięku, łatwemu w użyciu interfejsowi i potężnym integracjom jest to cenne narzędzie dla każdego, kto potrzebuje zdalnej komunikacji.

Zobacz nasze pozostałe wpisy oraz wpisy w serwisie LinkedIn

Skontaktuj się z nami i umów zajęcia w swojej firmie